II Gala Boksu Amatorskiego w Jedwabnie odbyła się w sobotę 20 maja 2017 r. w Hali Sportowej w Jedwabnie. Organizatorami wydarzenia była Gmina Jedwabno wraz z PKS ?Gwardia Szczytno?. Podczas Gali gościliśmy Prezesa Klubu Sportowego ?Gwardia” Szczytno Pana Jarosława Klimczuk oraz Przewodniczącego Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego Pana Andrzeja Maciejewskiego.

Skład drużyny reprezentującej Litwę:
1. Maksim Kirsanov
2. Danila Smirnov
3. Marek Korolkov
4. Saule Stalgyte
5. Margarita Romanova
6. Lukas Songinas
7. Aurimas Palsys
8. Airidas Peckys
9. Mantas Morkunas
Jan Romanowskij i Kazimieras Daknys ? trenerzy

Skład drużyny reprezentującej Polskę:
1. Maciej Mielczarczyk
2. Jakub Cieślak
3. Mateusz Wnuk
4. Mateusz Kłoskowski
5. Karol Łapiński
6. Jakub Drężek
7. Paulina Radulska
8. Patrycja Krawczyk
9. Daniel Więcek
Maciej Bogdański i Zenon Jagiełło ? trenerzy

Sędziami podczas Gali byli: Aleksander Sestak (Litwa), Kazimierz Tarajda, Aleksander Szostak, Bartosz Kaca, Adam Artych oraz Marta Jagiełło.

Kibice mieli okazję obejrzenia 12 walk bokserskich w różnych kategoriach wagowych, od tzw. wagi piórkowej do ponad 90 kg. Nie zabrakło emocji oraz zmagań sportowych na dobrym poziomie. Każdy zawodnik dał z siebie wszystko. Był pot, była krew, radość i łzy. Ostateczna punktacja, po wszystkich stoczonych walkach to 10:8 dla reprezentacji Polski i to ta grupa odebrała ostatecznie puchar z rąk Wójta Gminy Jedwabno Sławomira Ambroziaka.

Duże emocje wzbudziła prezentacja lokalnych grup bokserskich działających od stycznia 2017 r. w Jedwabnie ? grupy dziecięcej, prowadzonej przez Martę Jagiełło oraz grupy dorosłych, prowadzonych przez Zenona Jagiełło.

W przerwie imprezy każdy mógł skosztować pysznego jedzenia przygotowanego przez gospodynie z KGW ?Odnowa? w Lipnikach, obejrzeć program artystyczny przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie, a na najmłodszych na świeżym powietrzu czekał bokserski sprzęt sportowy.

Dziękujemy sponsorom Gali: Sołectwu Dłużek wraz z Panem Piotrem Bera ? Sołtysem, Sołectwu Szuć, Sołectwu Lipniki wraz z Panią Anną Śledzik, Panu Andrzejowi Cytruk, Państwu Halinie i Krzysztofowi Ważnym oraz Państwu Romanie i Stanisławowi Gnoza. Dziękujemy również pięknym i uroczym hostessom ? Kaludii Dąbkowskiej i Katarzynie Chorążewicz, Pani Dr Elżbiecie Borowik, za opiekę lekarską nad zawodnikami oraz wolontariuszom z Zespołu Szkół w Jedwabnie. Nad oprawą muzyczną, świetlną i nagłośnieniem czuwała firma Mobilnascena.pl ze Szczytna Janusz Zakrzewski.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia. Więcej zdjęć znajdą Państwo na profilu Facebookowym ? Gmina Jedwabno.