Po OSP Jedwabno, OSP Nowy Dwór i OSP Burdąg, przyszedł czas na to, aby strażacy z jednostki OSP Szuć stali się posiadaczami nowego samochodu.

Gmina Jedwabno zakupiła w firmie AUTO ? KRIS w Myślenicach (woj. małopolskie), używany średni samochód ratowniczo ? gaśniczy Renault S180 Midliner GBA 2/10, przeznaczony dla OSP Szuć.

Pojazd wyprodukowany w 1997 roku, poprzednio używany był we francuskiej straży pożarnej w departamencie Pyrénées-Atlantiques (Pireneje Atlantyckie), w okręgu Pau.

Pojazd zbudowany w firmie SIDES, wyposażony jest fabrycznie w zbiornik na wodę o pojemności 2000 l, autopompę jednozakresową o wydajności 1000 l/min. oraz szybkie natarcie o długości 40 m.. Dodatkowo zamontowano maszt oświetleniowy z 4 najaśnicami oraz hak kulowy do holowania przyczepki z łodzią, będącą na wyposażeniu OSP Szuć. W skrytkach sprzętowych zostanie zamontowane wyposażenie w którego skład wchodzą min.: motopompa pływająca ?Posejdon?, agregat prądotwórczy, drabina nasadkowa, torba ratownicza OSP R-1, kpl. węży pożarniczych, armatura pożarnicza, pilarka spalinowa do drewna oraz podręczny sprzęt burzący. Kabina pojazdu może pomieścić 6 strażaków. Koszt zakupu pojazdu wynoszący 80.000 zł. został w całości pokryty z budżetu Gminy Jedwabno.

Zakupiony pojazd zastąpi w OSP Szuć, wysłużonego, wyprodukowanego w 1995 roku FSC Polonez Truck GLM, zakupionego w 2008 roku w OSP Chłapowo (woj. pomorskie).

Nowy pojazd nosi numer operacyjny przejęty po dotychczas używanym pojeździe: 557?N?34.

W dniu 13 maja br., w trakcie Powiatowych Obchodów Dni Ochrony Przeciwpożarowej, w parku w Jedwabnie odbędzie się uroczyste przekazanie zakupionego pojazdu pożarniczego dla jednostki OSP Szuć.

Fot. Jerzy Niksa