Drugi tydzień ferii zimowych rozpoczął się NOCĄ w Gok-u. Pomysł ten okazał się super sprawą dla dzieciaków i młodzieży. Chętnych było co niemiara. Rozpoczęliśmy nasze ,,Piżamowe Party?? wspólną kolacją, następnie mali i duzi uczestnicy bawili się w różne gry i zabawy z chustą animacyjną i nie tylko.
Kolejnego dnia w Gok-u stworzona została mała sala wizażu, dziewczynki starsze i młodsze mogły dowiedzieć się co i jak używać, jak się malować i jak zaprojektować strój.
W trzecim dniu wesoły autobus przywiózł dzieci i młodzież z Gminy Jedwabno na bal karnawałowy oraz wystawiony przez aktorów z Krakowa spektakl ,,Rubinowy Książę?. Podczas imprezy wszyscy bawili się w różne gry i zabawy, tańczyli w rytm danej muzyki i brali udział w przeróżnych konkursach.
W czwartkowy poranek odbyła się wycieczka do Olsztyna. Podczas wycieczki dzieci pojechały do kina na bajkę pt. ,,SING??, a potem wszyscy bawili się świetnie w ?Warmiolandii? zjeżdżając w tunelach i korzystając z innych atrakcji w tym obiekcie. Podsumowaniem ferii w Gminnym Ośrodku Kultury było ognisko i zabawy na śniegu w Parku w Jedwabnie.

Nie tylko w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie było tak wesoło, we wsiach: Kot, Witowo, Burdąg, Nowy Dwór odbyły się ,,Kreatywne?? zajęcia. A w co poniektórych świetlicach wiejskich bale karnawałowe z mnóstwem atrakcji. W Nowym Dworze dzieci oraz mieszkańcy wsi mogli podziwiać pokaz Iluzjonisty Łukasza Ogonowskiego – uczestnika programu ,,Mam Talent??. Zdziwienie najmłodszych, jak i dorosłych było widać na każdej buzi, a każdy mały i duży gość przeniósł się świat Magii.

Tekst: GOK w Jedwabnie