Od stycznia 2017 r. na Hali sportowej w Jedwabnie organizowane są regularne spotkania Sekcji Bokserskiej. Celem treningów jest poznawanie i doskonalenie technik bokserskich oraz poprawa wydolności organizmu i ogólnej kondycji fizycznej. Trenerami są znani w świecie sportu bokserskiego Zenon Jagiełło z Policyjnego Klubu Sportowego „Gwardia Szczytno” oraz Marta Jagiełło – czterokrotna Mistrzyni Polski w boksie.

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych: dzieci i dorośli. Pierwsze spotkanie odbyło się 24 stycznia 2017 r. Zarówno dzieci, jak i dorośli, przybyli licznie na trening.

To pierwsze tego typu zajęcia w Gminie Jedwabno. Treningi są bezpłatne. Następne spotkanie odbędzie się w czwartek, od godziny 18:00 – dzieci oraz od godziny 19:00 – dorośli. Serdecznie zapraszamy do wspólnego trenowania, a zainteresowanych ale nie pewnych jeszcze uczestnictwa – do przybycia na trening w celu obejrzenia pracy trenerów oraz uczestników.

Ponadto na Hali sportowej w pierwszym tygodniu ferii zimowych odbywają się zajęcia bokserskie dla dzieci w godzinach porannych (od godziny 10:00). Są to zajęcia, które mają zachęcić naszą lokalną młodzież do uczestnictwa w zajęciach regularnych sekcji bokserskiej, prowadzonych we wtorki i czwartki.

Zajęcia bokserskie zainicjowane zostały przez Piotra Bera – Sołtysa Dłużka, prywatnie długoletniego trenera sekcji bokserskiej w Niemczech.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z pierwszego treningu Sekcji Bokserskiej w Jedwabnie.