W piątek, 6 stycznia 2017 r., ulicami Jedwabna przeszedł po raz czwarty, kolorowy Orszak Trzech Króli.

Uroczystości rozpoczęły się wyjątkową Mszą Świętą w Kościele Św. Józefa i Matki Boskiej Częstochowskiej w Jedwabnie odprawioną przez Ks. prał. Romana Lompa – Proboszcza Parafii. Następnie odbył się barwny przemarsz ze wspólnymi śpiewami do stajenki, zlokalizowanej w parku w Jedwabnie. Tam również czekał na uczestników gorący posiłek przy ognisku, przygotowany przez Parafialny Zespół CARITAS. Pomimo dużego mrozu przedsięwzięcie miało swój wyjątkowy urok, a zaangażowanie dzieci, młodzieży i dorosłych z gminy Jedwabno było ogromne, co widać na zdjęciach.

Organizacji Orszaku Trzech Króli w Jedwabnie podjęło się po raz drugi Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich z Szuci, wspólnie z Fundacją Orszaku Trzech Króli. Organizatorzy otrzymali od Fundacji korony, śpiewniki, naklejki, sztandary orszakowe oraz ubezpieczenie imprezy.

W organizację Orszaku aktywnie włączyli się: Parafialny Zespół CARITAS, Chór Parafialny ?Cantate Deo?, Parafialny Zespół Wokalny, działający pod kierunkiem Tomasza Banula, Środowiskowy Dom Samopomocy w Jedwabnie, Zespół Pieśni i Tańca ?Jedwabno?, Gminny Ośrodek Kultury Jedwabno, Gminna Biblioteka Publiczna w Jedwabnie, Zespół Szkół w Jedwabnie, Wojskowe Koło Łowieckie ?Łoś?, Nadleśnictwo Jedwabno, Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Jedwabno oraz Bank Spółdzielczy Oddział w Jedwabnie.

Zdjęcia: Jerzy Niksa