Gdzie się z chęcią zejdzie praca, tam się hojnie trud opłaca. Przekonał się o tym Waldemar Drozdowski ? Uczestnik Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie. O muzycznym talencie drzemiącym w Waldku wiedziało niewiele osób. Sytuacja zmieniła się diametralnie, kiedy zachęcony przez nowego instruktora terapii zajęciowej ? Bartosza Abramskiego ? rozpoczął indywidualne zajęcia w pracowni muzycznej.

Pierwsze nieregularne spotkania mające na celu przełamanie wstydu oraz pokazanie Waldkowi jego mocnych stron, stopniowo przerodziły się w systematyczne próby wokalne, które dziś odbywają się codziennie (czasem nawet dwa razy dziennie). Waldek uczestniczy w treningach fonacyjnych, artykulacyjnych, dykcyjnych i oddechowych, których celem jest m.in. poszerzenie skali głosu, wyrównanie barwy głosu w różnych rejestrach czy też nabycie umiejętności interpretacji wykonywanych utworów.

Uczestnicy ŚDS mogli podziwiać próbkę jego umiejętności na akademii zorganizowanej z okazji Święta Niepodległości oraz Koncercie Andrzejkowym. Słowa uznania publiczności stanowiły dla Waldka doskonałą motywację do dalszej wytężonej pracy. Zaangażowanie, sumienność i systematyczność Ucznia zostały docenione przez Nauczyciela ? w piątek 16 grudnia Bartosz Abramski zaprosił Waldka do swojego studia nagraniowego. Owocem wizyty jest nagranie nowej interpretacji utworu zespołu Andre pt. ?Tylko z Tobą?, w wykonaniu?WALDEMARA DROZDOWSKIEGO!!! Instruktor zadbał nawet o część wizualną ? do piosenki nakręcono mini teledysk, który ilustruje codzienne trening Waldka w pracowni muzycznej oraz samą sesję nagraniową. Klip spotkał się z aplauzem śdsowej społeczności.


Jesteśmy bardzo dumni i życzymy niegasnącego zapału do pracy oraz nieustającej radości ze śpiewania.

Źródło: http://sdsjedwabno.pl/