W sobotni wieczór 17 grudnia 2016 r., już po raz piąty, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Szuci oraz Sołectwo Szuć, zorganizowało autorskie Jasełka Bożonarodzeniowe. Spektakl odbył się w plenerze, na scenie przy świetlicy wiejskiej ?Pod Lipą? w Szuci.

W tym roku tytuł przedstawienia to ?A wszystko zaczęło się??. I tak mieliśmy okazję obejrzeć stworzenie świata przez Boga, wygnanie Adama i Ewy z raju, spis ludności oraz odwiedziny u dzieciątka Jezus w szopce. Aktorzy, czyli tradycyjne mieszkańcy Szuci, doskonale odegrali swoje role. Taka obsada aktorska zawsze gwarantuje doskonałą zabawę. Byli zabawni, tańczący i śpiewający pastuszkowie, których występ publiczność nagrodziła gromkimi oklaskami, były piękne anioły oraz Trzej Królowie ? mali chłopcy wjeżdżający pod stajenkę na swoich zabawkowych traktorkach. Wszystko to w doskonałej oprawie muzycznej zespołu ?Cała reszta? z Szuci. Był również tradycyjnie żywy Jezusek – czyli mała Liliana, córka Magdy i Pawła Adamskich.

To piąte Jasełka zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Szuci, a trzecie organizowane w plenerze ? mówi Prezes KGW w Szuci Pani Teresa Kowalczyk. Dodaje, że cieszy się że pomimo mrozu, po raz kolejny publiczność nie zawiodła i bardzo licznie przybyła na jedyne takie w okolicy Jasełka.

Na zakończenie przedstawienia Wójt Gminy Jedwabno Pan Sławomir Ambroziak wraz z Proboszczem Parafii ks. prał. Romanem Lompa, pogratulowali aktorom udanego występu i złożyli zebranym świąteczne życzenia.

Zdjęcia: Jerzy Niksa.