11 listopada 1918 roku to znacząca data w historii Polski ? dzień odzyskania niepodległości. Mija kolejna rocznica odzyskania przez Polskę, po 123 latach niewoli, niepodległego bytu. Z tej okazji w Gminie Jedwabno odbyły się uroczystości upamiętniające tą ważną dla Polaków datę.

Uroczyste obchody rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez księdza prałata Romana Lompa w kościele p.w. św. Józefa w Jedwabnie, w której wzięli także udział strażacy z OSP Jedwabno i OSP Szuć. Po nabożeństwie złożone zostały kwiaty oraz zapalone znicze pod obeliskiem Katyń-Smoleńsk przez przedstawicieli: władzy samorządowej Jolantę Drężek Sekretarza Gminy Jedwabno, Elżbietę Brzóska Przewodniczącą Rady Gminy Jedwabno wraz z Wiceprzewodniczącym Sylwestrem Janowskim, nauczycieli: Mariusza Dobrzyńskiego Dyrektora Zespołu Szkół w Jedwabnie z Elżbietą Sochacką Wicedyrektorem, delegację  Nadleśnictwa Jedwabno, delegację  Stowarzyszenia Kulturalnego ?Tanecznik? w Jedwabnie oraz poczty sztandarowe Komitetu Uczniowskiego i Związku Ochotniczej Straży Pożarnej.

Następnie w uroczystym przemarszu, który poprowadziły sztandary OSP oraz Zespołu Szkół w Jedwabnie, uczestnicy uroczystości udali się do Gminnego Ośrodka Kultury. Tam odbyła się część artystyczna poświęcona tematyce niepodległościowej przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół w Jedwabnie. Podczas części artystycznej odbył się również koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Pani Karoliny Grzywińskiej przy akompaniamencie Pana Tomasza Banula. Obchody Święta Niepodległości zakończył koncert  Zespołu Pieśni i Tańca „Jedwabno” prezentując w repertuarze między innymi poloneza.

Więcej zdjęć zawsze znajdą Państwo na naszym profilu na Facebooku.