27 września 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji, podkom. Piotr Korczakowski wspólnie z dzielnicowym mł. asp. Krzysztofem Kowalskim oraz sier. Izabelą Głowacką spotkali się z radnymi, sołtysami oraz przedstawicielami Urzędu Gminy w Jedwabnie w celu przybliżenia użyteczności nowej aplikacji dotyczącej zgłaszania zagrożeń bezpieczeństwa.

W miesiącu wrześniu w województwie warmińsko – mazurskim została uruchomiona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która pozwala mieszkańcom na podzielenie się z Policją informacją o zagrożeniach występujących w ich okolicy. Zgłoszenia trafiają do policjantów, którzy regularnie sprawdzają wskazane miejsca poprzez wysyłanie dzielnicowych czy patrolów. Przedstawiciele Policji zaprezentowali, jak za pomocą nowego narzędzia w szybki i prosty sposób przekazać Policji sygnał o miejscu zagrożonym. Każde zgłoszenie jest weryfikowane i przekazane do realizacji. Funkcjonariusze sprawdzają wszystkie wskazane miejsca i zagrożenia. Zebrane informacje pozwalają policjantom na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Bardzo ważne jest to, aby pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.