Ostatni tegoroczny przystanek w ramach festynowego lata w gminie Jedwabno to miejscowość Narty. Organizatorami Festynu było Sołectwo Narty wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju i Promocji Miejscowości Narty.

Piękna pogoda powitała mieszkańców i turystów w sobotę na plaży wiejskiej, nad jeziorem Świętajno. Atrakcje sportowe, konkursy z nagrodami, swojskie jedzenie i dobra muzyka zespołu „Project Newi”, to wszystko spowodowało, że uczestnicy mogli spędzić aktywnie i miło czas. Turyści i mieszkańcy w konkurencji przeciągania liny walczyli o tytuł „Siłacz Wsi”. Konkurencje sportowe dla małych i dużych poprowadziła Pani Daria Grabowska – Animator Hali Sportowej w Jedwabnie. Wiele emocji uczestnikom Festynu przysporzył konkurs „Grasz o rower”, gdzie jak nazwa wskazuje do wygrania był rower – popularny niegdyś składak „Jubilat”. Szczęśliwe numerki losowały dzieci, a nagrodę główną zdobył Pan Andrzej Gutowski – letni mieszkaniec Nart.

Jedną z tradycji festynów w gminie Jedwabno, są stoiska z dobrym, swojskim jedzeniem. Nie mogło tego zabraknąć i w Nartach. Gospodynie częstowały domowymi hamburgerami (które stały się hitem Festynu) oraz zupą gulaszową, potrawką chłopski garnek czy zasmażaną kapustką. Gdy nadszedł już zmrok przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił Teatr Ognia z Jedwabna. Po tym jak tańce skończyły się i emocje opadły, uczestnicy zgromadzili się przy ognisku śpiewając szanty i słuchając szumu fal jeziora.

Sołtys Nart Pani Barbara Kakowska wraz z Radą Sołecką pragną serdecznie podziękować Paniom obsługującym stoisko, Gospodyniom, które przyrządziły pyszne potrawy, sponsorom Festynu w Nartach, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie oraz Gminie Jedwabno.

Koniec festynów nie oznacza końca atrakcji gminnych. Już w niedzielę, 28 sierpnia 2016 r. Gmina Jedwabno organizuje Dożynki Powiatu Szczycieńskiego 2016. Uroczystości rozpoczniemy tradycyjnie Mszą św., a następnie wszyscy weźmiemy udział w kolorowym korowodzie na stadion, gdzie organizatorzy zapewniają ogromną dawkę atrakcji do późnych godzin wieczornych. Zapraszamy!