Coroczny Kalendarz imprez Gminy Jedwabno nie może funkcjonować bez Festynu w Nowym Dworze. Ambitna i pomysłowa Pani Sołtys – Danuta Trzcińska, potrafi doskonale zdopingować mieszkańców do organizacji wspaniałego „show”.

Pomysł na ten rok zadziwił wszystkich. Otóż znaleźliśmy się na konkursie piosenki „EUROvizja”. Gwiazdą koncertu była niewątpliwie Pani Sołtys wcielająca się w Helenę Vondrackową, ale nie ustępowały jej Margaret (Pani Dominika Wyszyńska – instruktorka tańca w GOK Jedwabno z tancerkami), czy Verka Serduchka (Pani Elżbieta Brzóska – Przewodnicząca Rady Gminy Jedwabno). Podczas Festynu odbyło się głosowanie na zaprezentowane gwiazdy, a dzięki oddanym głosom można było wygrać 32-calowy telewizor oraz inne ciekawe nagrody.

Ponadto mieliśmy okazję dopingować mieszkańców i turystów w zabawach sportowych prowadzonych przez Pana Marcina Zapadka – Animatora Hali Sportowej w Jedwabnie, uczestniczyć w zajęciach zumby prowadzonych przez Panią Lidię Wanowicz  „Lady Form Fitness”, obejrzeć pokaz strażacki jednostki OSP Nowy Dwór oraz pokaz umiejętności psa policyjnego z KPP w Szczytnie, a w przerwach podczas doskonałej zabawy, pyszne potrawy serwowały nam lokalne gospodynie.

Imprezę prowadziła Pani Jolanta Pietruczuk.