Kolejny weekend w gminie Jedwabno za nami, co oznacza, że za nami również kolejny festyn wiejski.

W sobotę 23 lipca 2016 r., mieliśmy okazję uczestniczyć w imprezie w Lipnikach. Kolejne przedsięwzięcie z cyklu gminnego kalendarza imprez, cieszy się co roku dużą popularnością wśród mieszkańców i turystów.

Tym razem aby wyróżnić się wśród lokalnych festynów Organizatorzy przygotowali wyjątkową atrakcję. W Lipnikach odbył się konkurs kulinarny. Jury oceniało dania w czterech kategoriach: sposób podania potrawy, walory smakowe, pracochłonność dania, związek z kulturą regionu. Nagrodzono cztery potrawy, których zwycięzcy otrzymali w nagrodę mały sprzęt AGD. I miejsce zdobyło leczo przygotowane przez Panią Natalię Leśniewską, II miejsce – roladki wytrawne na zimno ? Pani Agnieszka Skwiot, III miejsce – fasolka ? Pan Ryszard Skwiot oraz miejsce IV – kartoflak ? Pan Krzysztof Śledzik.

Podczas festynu o kondycję sportową młodszych uczestników zadbała Animator z Hali Sportowej w Jedwabnie ? Pani Daria Grabowska. Ponadto wystąpiły ?HULAHOPKI? z Witowa oraz strażacy z OSP Nowy Dwór. Do późnych godzin wieczornych bawił uczestników zespól muzyczny ?Project Newi?.