Jak co roku, w drugi weekend lipca, mieliśmy okazję uczestniczyć w święcie miejscowości Jedwabno. Organizatorzy imprezy, Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie oraz Gmina Jedwabno, postarali się żeby czas wypełniony był różnorodną tematyką, tak aby każdy mieszkaniec znaleźć mógł coś ciekawego dla siebie.

Uroczystości rozpocz­ęły się w piątek od Mszy Świętej w Kościele Św. Józefa i Matki Boskiej Częstochowskiej, odprawionej przez Proboszcza Parafii ks. prał. Romana Lompa, w intencji mieszkańców Gminy Jedwabno. Natomiast oficjalne rozpoczęcie XXIV Dni Jedwabna nastąpiło wieczorem podczas spotkania artystycznego ?Krzysztof Daukszewicz zaprasza…? w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie. Pan Krzysztof, jako stały bywalec tutejszego regionu, zagościł po raz kolejny na naszej lokalnej scenie i tym samym rozpoczął cykl corocznych spotkań kabaretowych. Uczestnicy, oprócz głównej postaci, mieli okazję bawić się przy żartach gościnnie zaproszonych – Antonim Murackim oraz Wojciechu Gęsickim. Niech żałują ci, którzy nie pojawili się w piątkowy wieczór na przedstawieniu, gdyż dawka śmiechu była ogromna.

Drugi dzień Dni Jedwabna 2016 to przede wszystkim koncerty gwiazd. Na scenie na stadionie pojawiły się m.in. zespoły ?Faster?, ?Ewolucja? oraz słynny zespół cygański ?Hitano?, a także bardzo ciepło przyjmowany za każdym razem – zespół ?Cała reszta? z Szuci. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół ?Exaited?. Po koncertach tradycyjnie dyskotekę pod chmurką poprowadził DJ Mateo. Poza występami artystów na stadionie dodatkowymi atrakcjami były stoiska handlowe, stoisko Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie oraz wesołe miasteczko.

Niedziela to zupełnie odmienny program i tematyka kulturalno – historyczna. Przede wszystkim należy wspomnieć wystawę pt. ?Jedwabno dawniej?. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć doskonale przygotowane zdjęcia ukazujące życie miejscowości na początku XX wieku oraz obecnie. Prelekcję o historii Jedwabna wygłosił Wójt Gminy Jedwabno Pan Sławomir Ambroziak, historyk z zamiłowania. Wieczorową porą mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe do Jerutek na spektakl teatralny ?Dzika jabłoń?.

Wakacyjna oferta zabaw plenerowych na terenie gminy Jedwabno jest bardzo bogata. Już w ten weekend zapraszamy na kolejne wydarzenia, takie jak Festyn w Piduniu oraz pierwszy raz organizowane na terenie gminy Jedwabno przedsięwzięcie o randze międzynarodowej ? GALA BOKSU AMATORSKIEGO. Podczas GALI, 16 lipca 2016 r., zobaczymy pojedynek Gwardii – Szczytno z klubem bokserskim Schalke – Minden z Niemiec.

Serdecznie zapraszamy!