Open Water Natura Mazur ? II Puchar Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym o Puchar Wójta Gminy Jedwabno

Pierwsza edycja Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym wzbudziła ubiegłego lata duże zainteresowanie, toteż organizatorzy idą za ciosem i w roku 2016 przygotowali kilka takich imprez w naszym regionie. Organizatorami są Stowarzyszenie Pływackie Masters Olsztyn Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, lokalne jednostki samorządowe, miejsca świadczące usługi turystyczne.

Pomysł jest naprawdę doskonały – gdzie, jeśli nie na Warmii i Mazurach – realizować taką ideę. Zresztą projekt nie ogranicza się tylko do aspektu czysto sportowego. Imprezom, które odbywają się w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach towarzyszą inne wydarzenia o charakterze kulturalnym i edukacyjnym. Uczestnicy pokonują długie dystanse, a kibice bawią się na brzegu – wszyscy są zadowoleni. Na terenie Gminy Jedwabno, impreza odbędzie się w miejscowości Warchały we współpracy z nowo otwartym, czterogwiazdkowym Hotelem Natura Mazur & Conference. Spotkamy  się tam 26 czerwca 2016 roku.

Cele imprezy

Hotel Natura Mazur & Conference

Hotel Natura Mazur & Conference

Popularyzacja pływania długodystansowego na wodach otwartych i turystyki wodnej na terenie Województwa Warmińsko ? Mazurskiego. Promowanie miejscowości popularyzujących pływanie, rekreację wodną i sport pływacki. Propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji mieszkańców regionu. Integracja międzypokoleniowa podczas zabaw sportowych mieszkańców Warmii i Mazur. Wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej.  Wdrożenie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego. Kształtowanie zachowań prozdrowotnych. Zachęcenie do rywalizacji osób w wieku 45 + w zawodach sportowych takich jak np. Senior Games.

Dystans i kategorie wiekowe

  • Każda edycja Pucharu Warmii i Mazur odbywa się na dystansie podanym przez Organizatora Lokalnego.
  • W zawodach mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 15 lat.
  • Warunkiem startu jest złożenie własnoręcznie podpisanego oświadczenia o zdolności do udziału w zawodach. W przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie musi być podpisane przez ustawowego pełnomocnika.
  • Po każdej edycji prowadzona będzie osobna klasyfikacja Masters
  • Puchar Warmii i Mazur obejmuje klasyfikację Open kobiet i mężczyzn oraz klasyfikację kobiet i mężczyzn według kategorii.
  • Aby zostać sklasyfikowanym w Pucharze Warmii i Mazur należy wziąć udział w minimum 5 (pięciu) startach w tym obowiązkowo w finale Pucharu Warmii i Mazur.
  • W przypadku równej ilości punktów o ostatecznej kolejności zdecyduje wynik uzyskany w finałowym wyścigu.

Formularz zapisów – > ZAPISY , www.open-water.pl

plakat (1)