W dniu 11 czerwca 2016r. (sobota) na Hali Sportowej w Jedwabnie odbyła się Powiatowa Spartakiada Honorowych Dawców Krwi zorganizowana na 10 lecie Klubu Honorowych Dawców Krwi w Jedwabnie. Organizatorami imprezy był Powiatowy Zarząd Polskiego Czerwonego Krzyża, Klub Honorowych Dawców Krwi w Jedwabnie, Gmina Jedwabno oraz Animatorzy Hali Sportowej w Jedwabnie. Tradycyjnie do imprezy zgłosiły się kluby HDK z regionu, które wystawiły po dwa zespoły w dwóch kategoriach: młodzieżowej oraz dorosłych. Łącznie w zmaganiach wzięło udział  9 zespołów, które brały udział w 6 sprawnościowych konkurencjach.

Konkurencje, z którymi musieli poradzić sobie zawodnicy to kolejno: rzut do kosza, rzut do tarczy, bieg w workach, slalom z piłką, slalom z jajkiem, rzut gumiakiem.

Impreza przebiegła w przyjaznej, miłej i towarzyskiej atmosferze i nie zanotowano żadnych protestów ani zastrzeżeń do przeprowadzenia którejkolwiek z konkurencji. Dla wszystkich, którzy pojawili się na imprezie zapewniony był posiłek regeneracyjny w postaci domowej grochówki, ciast i napojów przygotowanych przez Zarząd HDK Jedwabno.

Klasyfikacja końcowa kolejnych grup przedstawia się następująco:

Kategoria młodzieżowa: 

I miejsce: Gimnazjum Dźwierzuty – 21 pkt.
II miejsce: Gimnazjum Jedwabno – 18 pkt.
III miejsce: Zespół Szkół Szczytno – 13 pkt. (+5) dogrywka
IV miejsce: Szkoła Podstawowa Klon – 15 pkt. (+2) dogrywka

Kategoria dorosłych: 

I miejsce: HDK Jedwabno – 29 pkt.
II miejsce: HDK Dźwierzuty – 19 pkt.
III miejsce: HDK Klon – 16 pkt. (+8) dogrywka
IV miejsce: HDK Świętajno – 16 pkt. (+7) dogrywka
V miejsce: HDK Szczytno – 11 pkt.

Drużyna HDK Jedwabno zajęła w finale I i II miejsce w swoich kategoriach. Założenia zostały spełnione. Na ukoronowanie 10-lecia klubu drużyna jedzie na mistrzostwa województwa klubów HDK, które odbędą się w Ośrodku Szkoleniowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Kręsku koło Olsztyna. Zwycięzców najbardziej cieszy główna nagroda, jaką był voucher na jednodniowy pobyt w Hotelu Natura Mazur z obiadem, wszelakimi atrakcjami, hotelowym basenem i kolacją dla całej 5-osobowej drużyny w wybranym terminie do końca 2016 roku.

Uczestnictwo w Klubie Honorowych Dawców Krwi to nie tylko zabawy i turnieje. Jest to przede wszystkim szlachetna inicjatywa, która może uratować ludzkie życie. Wszystkich Państwa zachęcamy do brania udziału w akcjach oddawania krwi organizowanych przez Kluby HDK. Najbliższy termin,  w którym mogą Państwo wesprzeć szlachetną inicjatywę odbędzie się 16 lipca 2016 r. w Zespole Szkół w Jedwabnie.

Pozdrawiamy wszystkich krwiodawców oraz osoby zaprzyjaźnione z Klubem HDK Jedwabno.

Animatorzy Hali Sportowej w Jedwabnie

Pozdrawiamy wszystkich krwiodawców oraz osoby zaprzyjaźnione z Klubem HDK Jedwabno.
Animatorzy Hali Sportowej w Jedwabnie