r1W ostatnią niedzielę, 5 czerwca Stowarzyszenie Rekownica zorganizowało dla mieszkańców wsi interesującą wycieczkę do Wilczego Szańca w Gierłoży koło Kętrzyna oraz do Miasta Brygidy położonych nieopodal Mamerek.

W Gierłoży uczestnicy wycieczki mieli możliwość wysłuchania opowieści przewodnika, między innymi o nieudanym zamachu na Hitlera 20 lipca 1944 roku. Bunkry, chociaż w większości wysadzone jeszcze w trakcie działań wojennych przez Wehrmacht, przytłaczają swoim ogromem. Ponure wrażenie łagodzi nieco bogata roślinność otaczająca obiekt, potężne dęby, sosny, brzozy, z których wiele pamięta czasy II Wojny Światowej.

Wiele wrażeń mieszkańcy Rekownicy wynieśli także z wizyty w Mamerkach, gdzie bunkry są zachowane w całości. Można wejść do środka, przejść podziemnym tunelem i jeśli jest się pozbawionym lęku wysokości, wejść na wieżę widokową z pięknym widokiem na jezioro Mamry.

Organizacja wycieczki była możliwa dzięki pomocy Gminy Jedwabno, która pokryła część kosztów wycieczki stanowiącej jeden z elementów projektu ,,Historia Rekownicy częścią historii Warmii i Mazur”.