28 sierpnia 2011 roku na stadionie leśnym w Wielbarku odbyły się Dożynki Powiatowe 2011. Tego dnia nie mogło zabraknąć także udziału w tym święcie Gminy Jedwabno.  Suto zastawione stoisko kulinarne Gminy Jedwabno godnie reprezentowało nasz region. Potrawy zostały przygotowane przez gospodynie z sołectw: Brajniki, Dłużek, Nowy Dwór, Szuć, Narty oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Lipnik. Stoisko obsługiwane było przez Panie Jolantę Lengę, Ewę Wełna, Annę Śledzik, Halinę Jaśniewicz oraz Pana Krzysztofa Śledzik. Dodatkowo stoisko gminne wzbogacone było wyrobami rzemieślniczymi wykonanymi przez Stowarzyszenie Kotowskie Centrum Aktywności Lokalnej ?Omulew? z Kota (w związku z realizacją projektu pt. ?W mazurskiej wsi Kot? realizowanego przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko ? Mazurskiego) , które obsługiwały Panie Joanna Porycka ? Krawczewska, Aleksandra Krawczewska oraz Kamila Szuszman. Za udział w Powiatowych Dożynkach stoisko Gminy Jedwabno zdobyło wykaszarkę.

Należycie reprezentować Gminę Jedwabno w Wielbarku podczas dożynek pojechała także delegacja z sołectwa Witowo wraz z wieńcem, który zajął pierwsze miejsce podczas imprezy ?Święto Chleba 2011? w Jedwabnie. Za udział w uroczystości sołectwo wygrało wieżę stereofoniczną. Na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca ?Jedwabno? prowadzonego przez Panią Annę Sarnowską, który miał okazję gościnnie zaprezentować swój repertuar na scenie podczas występów zespołów folklorystycznych.

Ważnym punktem imprezy były także konkurencje sportowe, czyli rywalizacja gmin. Jak każdego roku podczas Dożynek Powiatowych każda gmina wystawia drużynę do udziału w zawodach sportowych. W składzie tegorocznej reprezentacji gminy Jedwabno znaleźli się: Marzena Januszkiewicz, Natalia Jasiukas, Izabela Włodkowska, Izabela Zapadka, Karol Biernacki, Krzysztof Maciejczuk, Sławomir Wełna, Marcin Zapadka. Drużyna trenowała w miesiącu sierpniu pod czujnym okiem instruktora Marcina Zapadka na kompleksie Orlik w Jedwabnie. W Wielbarku reprezentacja wzięła udział w konkurencjach sprawnościowych, takich jak: skakanie w worku, nalewanie wody do zbiornika na czas, rzuty do worka piłką ręczną, rzuty karne na bramkę, hula-hop (mężczyźni), skakanka. Duże zainteresowanie wzbudziła konkurencja rzuty na bramkę, gdzie swoim talentem sprawnościowym mogli poszczycić się Wójtowie i Burmistrzowie z terenu naszego powiatu. Trzeba przyznać, że Wójt Gminy Jedwabno Pan Krzysztof Otulakowski poradził sobie z tą konkurencją rewelacyjnie i doskonale bronił bramki. Natomiast pracownica Urzędu Gminy w Jedwabnie, Natalia Jasiukas, okazała się najlepiej strzelającą gole spośród uczestniczek. Drużyna z Jedwabna doskonale radziła sobie w konkurencjach przygotowanych przez Organizatorów, prowadząc w punktacji przez całe rozgrywki. Duże zamieszanie wprowadziła ostatnia i najbardziej widowiskowa z konkurencji – skakanie na skakance jednocześnie wszystkich członków drużyny. W klasyfikacji ostatecznie zajęliśmy II miejsce! Lepsi okazali się tylko koledzy z Wielbarka. Drużynie towarzyszyła grupa cheerleaderek z Gminnego Ośrodka Kultury w Jedwabnie, działająca pod okiem instruktor Barbary Żebrowskiej.

            Pod koniec dnia przybyli na tę uroczystość mieszkańcy gminy Jedwabno i wspólnie bawili się podczas występów Pawła Stasiaka oraz zespołu ?BOYS?.

 

[nggallery  id=29]

Zdjęcia: Elżbieta Miścierewicz – Otulakowska, Izabela Zapadka