Od 28 sierpnia mieszkańcy Gminy Jedwabno mogą korzystać w pełni z siłowni plenerowej, która umiejscowiona jest w parku przy ulicy 1-go Maja.

Ćwiczenia na świeżym powietrzu doskonale wpływają na poprawę krążenia krwi, koordynacji ruchowej oraz kondycji fizycznej. Wykonując ćwiczenia zgodnie z instrukcją poszczególnych maszyn, z pewnością wzmocnisz mięśnie całego ciała. Sprzęty, które wchodzą w skład siłowni, dostosowane są zarówno dla dzieci, dorosłych i seniorów, osób początkujących i zaawansowanych sportowców.
Do Państwa dyspozycji jest:
Biegacz – wzmacnia mięśnie i stawy nóg, aktywuje ruch bioder, zwiększa ruchomość stawów kolanowych i biodrowych oraz poprawia zmysł równowagi ciała. Biegacz redukuje tkankę tłuszczową.
Orbitrek – aktywuje ruch bioder, barków, ramion oraz nóg.
Wahadło + Twister – buduje mięśnie i wzmacnia koordynację ruchową. Aktywuje mięśnie bioder oraz stawów biodrowych, wzmacnia mięśnie brzucha i pleców.
Wioślarz – wzmacnia mięśnie nóg, ramion i górnej partii pleców.
Wyciskanie siedząc – buduje i wzmacnia mięśnie barków, ramion i górnych partii pleców. Szczególnie polecany dla osób z bólami pleców.
Prasa nożna – buduje masę mięśniową kończyn dolnych, nieznacznie obciąża stawy, pomaga usprawnić prawidłowe funkcjonowanie nóg.

Fundusze na zakup sprzętu sportowego zostały pozyskane od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.