Dnia 27 sierpnia mieszkańcy Kota mieli niezwykłą możliwość wzięcia udziału w koncercie skrzypcowym Pani Elżbiety Sandel, zorganizowanym przez Sołtysa wsi i Radę sołecką. To był cudowny wieczór, z czym zapewne zgodzą się i młodsi i starsi.
Pani Elżbieta jest absolwentą studiów I?go stopnia Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, w klasie Prof. Romana Lasockiego. Na co dzień współpracuje również z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, gdzie pełni funkcje koncertmistrza ? korepetytora orkiestry. Bierze czynny udział w życiu muzycznym w kraju i za granicą. Uzyskała m.in. wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Lublanie w Słowacji, a kilka tygodni temu dała koncert solowy w Filharmonii Opolskiej.
Pani Elżbieta Sandel nie tylko wspaniale zagrała (J. S. Bach, V. A. Mozart, utwory współczesne: The Beatles Yesterday, muzyka filmowa: Ojciec Chrzestny i Zapach kobiety), ale również opowiadała zebranym o wykonywanych utworach, a także (ku uciesze wszystkich!) pozwoliła każdemu chętnemu spróbować gry na skrzypcach