Ten kto w słoneczny i gorący weekend 15-16 sierpnia postanowił zagościć do Szuci na pewno nie narzekał na nudę. W miejscowości należącej do gminy Jedwabno miał miejsce coroczny festyn, który w tym roku odbył się pod nazwą Dni Szuci i Święto Omulwi.
Dzień festynu rozpoczął się mszą świętą którą odprawił specjalnie zaproszony na tę okazję Ksiądz Józef Dziwik wraz z obecnym proboszczem parafii w Jedwabnie Romanem Lompą. Wieść, że do Szuci zawita dawny nauczyciel katecheta wielu mieszkańców naszej gminy zaowocowała licznym przybyciem byłych uczniów księdza Dziwika. Nie obeszło się bez wspomnień i wzruszeń.
Oficjalne rozpoczęcie imprezy rozpoczęło się o godzinie 17.00. Sołtys Szuci wraz z Rada sołecką, OSP Szuć, Kołem Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańcami Szuci zapewnił przybyłym gościom wiele atrakcji.
Oprócz śpiewu i gry na gitarze dzieci z Szuci, bawiący się mogli zobaczyć występ dzieci które próbują swoich sił w tańcu ludowym pod czujnym okiem Dominiki Podleckiej z Zespołu Pieśni i Tańca w Jedwabnie oraz jak dzieci profesjonalnie podchodzą do śpiewu z pomocą Karoliny Ważnej, której należą się specjalne podziękowanie za muzyczną oprawę mszy świętej.
Ciekawym punktem Dni Szuci było odsłonięcie tablicy z nazwą świetlicy wiejskiej. Spośród wieku propozycji, decyzją jury wygrała nazwa ?Pod Lipą?, podana przez Agnieszkę Bogucką.
Wieczorem swój występ dał zespół ?Cała Reszta? oraz swój debiut miał kabaret Andrzeja Winiarskiego i Mirosława Wieczorka, którzy rozbawili widownie do łez. Później zabawa do białego rana, a w niedziele na boisku pokaz najmłodszych strażaków z OSP Szuć i wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, które poprowadził Marcin Zapadka z asystentkami.

Pełna galeria na: http://kgwszuc.webd.pl/index.php/item/171-welkie-wydarzenie-w-szuci