W niedzielę dnia 02.08.2015 roku o godz. 18:00 w kościele parafialnym w Jedwabnie gościliśmy, dzięki uprzejmości i staraniom Pani Jolanty Pełka, dwóch wybitnych muzyków, którzy przybyli do nas z okolic Przasnysza.
Paweł Rok ? absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie wiolonczeli. Laureat wielu nagród i wyróżnień na festiwalach w kraju i za granicą. Wiolonczelista, dyrygent , pedagog, który koncertował niemalże na całym świecie oraz nagrywał dla Polskiego Radia.
Rafał Witkowski ? absolwent Salezjańskiego Liceum Muzycznego w Lutomiersku. Studiował dyrygenturę chóralną w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz organy w Akademii Muzycznej w Łodzi. Jest finalistą I Międzynarodowego Konkursu Organowego w Łodzi.


Po mszy świętej muzycy zaprezentowali godzinny program wykonując dzieła mistrzów takich jak G.F. Haendel i Jan Sebastian Bach i innych wielkich kompozytorów muzyki poważnej. Wyjątkowo wzruszająco zabrzmiał utwór katalońskiego kompozytora Pablo Casalsa pt. ?Pieśń ptaków, który podejmuje temat pokoju i wolności. Dostojna muzyka organowa i nostalgiczne dźwięki wiolonczeli sprawiły, że wszystkim uczestnikom koncertu udzielił się podniosły nastrój prezentowanych utworów.
W trakcie występu okazało się iż, czas koncertu połączył się z 50-tą rocznicą urodzin ks. Prałata Romana Lompy, Proboszcza Parafii p.w. Św. Józefa i Matki Boskiej Częstochowskiej w Jedwabnie